Benim annem kıskanılası, uğruna feda olunası bir kadın

06/05/2011 § 3 Yorum

Çoğumuz zannediyoruz ki anne oldun dünya durdu. Hayat çocuğunun ardından bir koşuşturma. Artık ‘BEN’ döneminin bitip sadece ‘O’ döneminin başladığı yeni bir era. Evet belki de kısmen böyle ama tamamen de değil.

Vogue Paris’in Nisan 2009 sayısı adeta bunun altını çizen muhteşem eğlenceli kareler ile doluydu. Kısa bir hatırlatma:

Kendi koşuşturmamız içerisinde karşılıksız sevgiyi bulabildiğimiz biricik annelerimize karşı bazen o kadar bencilleşiyoruz ki onların da birer yenilesi yutulası kadın olduğunu unutuyoruz. Şöyle bir geriye yaslanıp da ne kadar güzel olduklarını uzun uzun izlemiyoruz bile belki. “Çok güzelsin” diye durup dururken kaç kere söylüyoruz?

Anneme yazdığım bir mektuptan kısa bir alıntı: ‘Bir ela kadın, tüm köşeleri, arka sokakları, mola arası kahkahaları, göbek üstü dedikoduları, sınır tanımaz aşkları ve çocuklara mahsus küsüşleri, sihir dolu parmak uçlarına, yumuşacık boynuna, ölünesi kıvrımlarına yavaşça değdirerek geçer. Bağırsa tüm parmaklıklar bükülür, gülse tüm çatık kaşlar eğilir, ağlasa hep beraber sessiz bir yasa geçeriz. Cazibe dilinin ucunda titrer, güzelliği gözlerinden vurur, şefkati bana yavaşça dokunur.Güçlü, inatçı ve dirençlidir.Duyarlı, çekingen ve hassas.Ulaşılamayacak kadar derin fakat benden, bizdendir. Benim annem göz kamaştıran, nadir, fıstık gibi bir kadındır. Kıskanılası, uğruna feda olunası bir kadın.’

FashionStroke olarak bu anneler gününde annenize onun ‘göz kamaştıran, nadir, fıstık gibi’ bir kadın olduğunu hatırlatmanızı öneriyoruz. Sizin için yaşarken oluşmuş kırışıklıklarından öpüp onu bol bol şımartmanızı ve kendine daha iyi bakması için ona yardımcı olmanızı diliyoruz.

Bu esnada da haftasonu koşuşturmasında olur da buraya yazamazsak diye iki stil sahibi muhteşem FashionStroke annemizin anneler gününü kutluyor ve onları deli gibi öpüyoruz:

Huriye Gökçeer, Nursal Işıldar

BÜTÜN ANNELERİN ŞİMDİDEN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Tagged: , , ,

§ 3 Responses to Benim annem kıskanılası, uğruna feda olunası bir kadın

  • Ruhsar dedi ki:

    Nursal…Sevgili Nursal..Üni.arkadaşım, iyi kalpli güzel Nursal… Yazı bir hayli eski tarihli.Ve O’nunla görüşemeyeli muhtemelen 35 sene kadar bir zaman oldu.Geçmişteki güzel günlerimi hatırlattığınız için teşekkürler… Keşke bu yorumu okuyabilse…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Benim annem kıskanılası, uğruna feda olunası bir kadın at FashionStroke.

meta

%d blogcu bunu beğendi: