Onun gözlüklerinden dünya bambaşka..

16/12/2011 § 1 Yorum

New York doğumlu fakat ülkenin bir diğer ucu Hollywood’da büyüyen ünlü moda fotoğrafçısı, çocukluğundaki utangaç ve içine kapanık hallerinin acısını sanırım şimdilerde çıkarıyor.  Şizofren ve uyuşturucu bağımlısı yine moda fotoğrafçısı bir babanın oğlu olan Terry Richardson her zaman gündemde ve bir tartışma konusu. Portföyünde birçok ünlü marka, tasarımcı ve moda dergisini barındıran fotoğrafçı, fotoğraflarında çoğunlukla cinsel içeriklere yer vermeyi tercih ediyor.  Anı yaşayan, eğlenceli, samimi, parti delisi bir tarzı ve vazgeçilmezlerinde alametifarikası “thumbs up” ve gözlükleri var.

Birçok ödüle sahip fotoğrafçının, Diesel’in Global Warming Ready (küresel ısınma temalı) kampanyası için çektiği fotoğraflar 2007 yılında Cannes Lions International Advertising Festivalinden ödülle dönmüştü. Kreatif direktörlüğünü Wilbert Das’ın yaptığı kampanya o zamanlar yaklaşımı ile çok fazla tartışmaya konu olmuştu. Kimileri Diesel’in küresel ısınma gibi ciddi bir konuyu hafife almış gibi gözüktüğü yönünde eleştiriler yaparken kimileri farkındalığı arttırmak için Diesel tarzında çok doğru bir kampanya olduğunu savunmuştu.  İşte bu akıllara yer eden, Çin’den Paris’e, Antarktika’dan Londra’ya küresel ısınmanın etkilerini gösteren, New York’u sular altında bırakan, İstanbul Haydarpaşa Tren İstasyonunu çöle dönüştüren çekimlerden bazı hatırlatma kareleri:

 

Aykırı fotoğrafçı Terry Richardson aynı zamanda ünlüler ve mankenler ile olan yakınlığı ile de her zaman gündemde. Hatırlarsınız, Kate Moss’un düğünündeki after party fotoğrafları da ondandı. Modaya ilgisi olan herkesin bu çılgın fotoğrafçıyı yakından takip etmesini öneriyoruz. Ve bunu yapmanın en kolay yolu da:  http://www.terrysdiary.com/  . İşte Richardson’un sitesinden bazı gözümüze çarpan fotoğraflardan kolajlar:

Tagged: , , ,

§ One Response to Onun gözlüklerinden dünya bambaşka..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Onun gözlüklerinden dünya bambaşka.. at FashionStroke.

meta

%d blogcu bunu beğendi: